Založ si blog

Dnes rebelujem za Roberta Fica!

Stále som mladý človek a vždy som bol veľkým rebelom. V škole som nosil dlhé vlasy, holú hlavu, náušnice. Za komunizmu som počúval metal a ignoroval konformitu. Rebelujem proti systému, totalite, voči jednostrannosti, neobjektivite a demagógii. Preto dnes rebelujem za Roberta Fica.

19841Totalitu som zažil síce ešte teenager, ale o to presvedčenejší som bol antikomunista. Tešil som sa novým zmenám, veď sloboda je v mojom hodnotovom rebríčku na prvom mieste.

Potom som rebeloval voči postaveniu Slovenska v rámci ČSFR a veril v lepšie časy po vzniku samostatného Slovenska.

Pár rokov neskôr som rebeloval proti Mečiarovi a podarilo sa.

Z novej tváre štátu – Dzurindu, sa však vykľul farizej a bábika na motúziku západnej lobby. Slovensko opäť nebolo slobodné, nebolo ani stabilné, cítil som sa ako občan štátu, ktorý je lacnou štetkou. Povolenie preletov bombardérov NATO v roku 2001 bol predposledný klinec do rakvy, ktorá pochovala moje sympatie k zmene z Mečiarizmu na prozápadnú orientáciu.

Dzurindove „reformy“ fungovali. Úrady práce vyraďovali nezamestnaných z evidencie ako na bežiacom páse. Odmietol som prácu mimo svojho odboru, 65 kilometrov od bydliska za takmer minimálnu mzdu a bol som medzi nimi. Za ministrovania Kaníka a Radičovej takto prišli o akýkoľvek príjem tisícky ľudí. Úradom práce nešlo o to nájsť prácu, ale šikanou vyradiť čo najviac z nich z evidencie. Dzurinda sa potom chválil znižovaním nezamestnanosti. Musel som odísť  za prácou do zahraničia. Ako ďalšie tisícky vysokoškolsky vzdelaných ľudí.

Keď som sa v roku 2005 vrátil domov, začal som svoju rebéliu voči Dzurindovi. A podarilo sa! Dzurinda sa už nestal premiérom a moje rebelantské chúťky boli opäť ukojené.

Dnes je 11. máj 2010. Slovensko je stabilné a slobodné. Zahraničná orientácia je pragmatická, nie lokajská. Kľučky si podávajú západní i východní štátnici.

Opäť by by mala nasledovať moja rebélia voči systému. Aj nastala. Nerebelujem však proti Robertovi Ficovi. Jeho výsledky práce a ľudský prístup hodnotím skôr pozitívne. Vnímam aj viaceré kauzy súčasnej vlády, pred voľbami ich však prísne rozdeľujem medzi Smer, HZDS a SNS.

Predsa som len zostal rebelom. V situácii, keď od rána do večera nepočúvam nič iné, iba haldy hnoja kydané na predsedu vlády, keď argumentmi sú klamstvá a zovšeobecnené stereotypné chiméry (komunista, zadĺžil a rozkradol Slovensko, podporuje rómov, stavia im bytovky, chce zaviesť mýto pre osobné autá, Slovensko nasleduje grécku cestu….) ….

….JA REBELUJEM ZNOVU! S mojou rebéliou sa totiž spája aj môj odpor voči jednostrannosti, neobjektivite a demagógii. Tú v súčasnosti šíri SDKÚ a SaS nenávistnou demagogickou kampaňou voči Smeru, cieľom sú žiaľbohu práve neskúsení mladí ľudia, ktorí potrebujú voči niečomu rebelovať. Demagógovia dokonca vyzývajú mladých, aby ukryli starým rodičom v deň volieb občianske preukazy, pretože budú voliť Fica. Popierajú tak to, za čo som vždy bojoval – možnosť slobodne sa rozhodnúť!

Dnes opäť kráčam proti vetru. Rebelujem proti demagógii, dnes rebelujem proti špinavostiam neustále hádzaným na jedného človeka. Dnes nerebelujem proti nikomu, dnes rebelujem ZA Roberta Fica.

Mýtus pravicovej koalície a kresťanskí demokrati

26.04.2010

Koalícia piatich pravicových politických strán je skôr mýtus a zbožná túžba mecenášov a redaktorov denníka SME, ako realita. S KDH to vyzerá najzaujímavejšie. Ak chce vládnuť, musí sklamať svojich voličov. Paradoxne, najmenej poprie samú seba spojenectvom so Smerom.

Športovci SDKÚ veľmi nepomohli

16.04.2010

SDKÚ by na angažovanie rozhodcu Ľuboša Micheľa najradšej zabudla. Peter Šťastný už nie je vnímaný ako obľúbený hokejista, ale neschopný europoslanec. V strane je ešte mama tenistky a fúzatý maratónec.

Je Anastasia Kuzminová komunistka?

09.04.2010

Naša pýcha – zlatá medailistka Anastasia Kuzminová – rodáčka z ruského Ťumenu. Sme na ňu hrdí, prijali sme ju za svoju. Medvedeva nie. Je skutočne všetko, čo k nám príde z východu komunistické?

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

patrikkorniet

Založil som si blog, aby som vás všetkých poriadne nasral. Budem písať o všetkom, obtriem si hubu o každého. Najviac o tých, ktorí sú teraz strašne moderní, uznávaní a kto ich neobdivuje, ide proti prúdu. Doslova ho vyčlenia na okraj spoločnosti. Takže ak ste zakomplexovaný, zo života nervózny niktoš, radšej ďalej nečítajte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 20437x
Priemerná čítanosť článkov: 3406x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy