Založ si blog

SaS je nervózna. Sľuby nedodržala už pred voľbami…

Už sme si zvykli, že politici kadečo nasľubujú, ale po voľbách máločo dodržia. Zmenu sľuboval Dzurinda, Fico, zmeny sľubovala Radičová. Teraz ich sľubuje SaS. Namiesto toho zažíva škandál za škandálom. Na kandidátke sa objavil eštebák, ďalšieho obviňujú zo sexuálnej deviácie a nestránia sa ani vulgarizmov na adresu kritikov.

„Za slušnosť v politike,“ prihovárala sa pred prezidentskými voľbami Iveta Radičová. Aká je to slušnosť ukázala už 3 týždne po voľbách, keď podvádzala pri hlasovaní v parlamente. Bolo však už po voľbách, takže výsledok to nezmenilo.

Pred pár mesiacmi sa objavila nová, prečudesná strana, ktorá svojich kandidátov zbiera z ulice. Aj Vám dorazili e-maily, v ktorých Vás táto internetová strana oslovuje s prevratnými myšlienkami? Žiadni eštebáci, mladí progresívni ľudia, nová elita, ktorá nahradí darmožráčov? Populizmus ako vyšitý. Ale niekto sa vždy chytí. Po voľbách sa nič nezmení, veď ktosi múdry povedal, že keby voľby mohli niečo zmeniť, dávno by ich zrušili.

V strane Sloboda a solidarita sa sľuby začali rozpadávať už pred voľbami. „Kandidáta tajnej spolupráce“ s ŠtB Hochela, ktorý sa objavil na 35. mieste na kandidátke SaS do NR SR ešte stihli rýchlo stiahnuť, hoci už i sympatizanti strany krútili hlavami, ako sa toto mohlo stať v tak čistej a vlastne aj úžasnej strane.

Najnovším je obvinenie zo sexuálneho „harrassmentu“ jedného z kandidátov SaS. „Mal také ťahy, že ináč ako ženskými zbraňami to nepôjde. Viaczmyselné narážky mal skoro pri každej konzultácii,“ citoval anonymnú študentku portál sme.sk. „Nebola jediná. Hodnovernosť jej tvrdení majú podporovať aj ďalšie príklady. V redakcii máme kópie minimálne troch dokumentov, podľa ktorých sa študentky neanonymne a písomne sťažovali na spomínaného vyučujúceho. Jedna z nich dala žiadosť na zmenu skúšajúceho „z dôvodu sexuálneho obťažovania“. Ďalšia píše, že docent mal voči nej „nevhodné poznámky“.

Docent Mamrilla dostal ešte v roku 2006 dôrazné upozornenie za „nedodržiavanie alebo porušovanie (…) študijného poriadku a opatrení dekana“ a na základe písomného podnetu študentky na sexuálne obťažovanie aj v roku 2002 „upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny“. Podľa tohto dokumentu mal pri plnení pracovných povinností porušiť „zásady slušnosti a občianskeho spolužitia“. „Aj ich kópie máme v redakcii“ píše denník SME. No, ktovie koľko dievčat sa necháva takýmto ľuďom chytať za kolienko zo strachu pred opätovným vyletením zo skúšky. A nehovorte mi, že je to snaha očierniť SaS pred voľbami, ak mal tento pán chúťky už v rokoch 2002 a 2006, čo je dokázateľné. Od tohto človeka sa v diskusii pod článkom dištancovali aj niektorí členovia SaS.

sulik_pokec

Na facebookové profily politikov sme si zvykli. Zverejniť svoj profil na Pokeci (ktorý je v prvom rade akousi zoznamkou) je neštandardné a pre politika aj nedôstojné. Sulík v honbe za mocou očividne urobí čokoľvek.

Strana SaS ako mimoparlamentná strana dostáva napriek nemožnosti dokázať ich reálnu podporu priveľký priestor v médiách. Zvykli si na pomerne zaujímavé úspechy, preto zúrivo odrážajú každú kritiku. Ako príklad nám poslúži vyjadrenie čísla 3 na kandidátke SaS Juraja Miškova, ktoré bolo natoľko vulgárne, že ho administrátor musel vymazať. A to sa ho jeden z diskutujúcich iba opýtal, prečo inému tyká, ak on mu v diskusii vykal.

miskov

Ešte predtým Sulík urážal bloggera, článok zverejnilo sme.sk. Aj posledný predvolebný prieskum dokazuje, že Sulíkovcom tečie do komína. Agentúra Median zverejnila výsledky, podľa ktorých by sa SaS do parlamentu nedostala. Presne toto môže odradiť ďalších potenciálnych voličov. Veď prečo by ich hlas mal prepadnúť? A ešte kvôli strane, ktorá svoje základné princípy porušila už pred voľbami?

Súvisiace články:

Sulíkovu SaS načal bloger
Skratová reakcia SaS
Prieskum Medianu do parlamentu nepustil Most ani SaS
Na prešovského docenta sa sťažujú. Aj za sexuálne obťažovanie

Dnes rebelujem za Roberta Fica!

11.05.2010

Stále som mladý človek a vždy som bol veľkým rebelom. V škole som nosil dlhé vlasy, holú hlavu, náušnice. Za komunizmu som počúval metal a ignoroval konformitu. Rebelujem proti systému, totalite, voči jednostrannosti, neobjektivite a demagógii. Preto dnes rebelujem za Roberta Fica.

Mýtus pravicovej koalície a kresťanskí demokrati

26.04.2010

Koalícia piatich pravicových politických strán je skôr mýtus a zbožná túžba mecenášov a redaktorov denníka SME, ako realita. S KDH to vyzerá najzaujímavejšie. Ak chce vládnuť, musí sklamať svojich voličov. Paradoxne, najmenej poprie samú seba spojenectvom so Smerom.

Športovci SDKÚ veľmi nepomohli

16.04.2010

SDKÚ by na angažovanie rozhodcu Ľuboša Micheľa najradšej zabudla. Peter Šťastný už nie je vnímaný ako obľúbený hokejista, ale neschopný europoslanec. V strane je ešte mama tenistky a fúzatý maratónec.

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

patrikkorniet

Založil som si blog, aby som vás všetkých poriadne nasral. Budem písať o všetkom, obtriem si hubu o každého. Najviac o tých, ktorí sú teraz strašne moderní, uznávaní a kto ich neobdivuje, ide proti prúdu. Doslova ho vyčlenia na okraj spoločnosti. Takže ak ste zakomplexovaný, zo života nervózny niktoš, radšej ďalej nečítajte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 20436x
Priemerná čítanosť článkov: 3406x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy